Transport dzieł sztuki

Historia:

Nasza przygoda z transportem dzieł sztuki zaczęła się kilkanaście lat temu.
Początkowo przewoziliśmy głównie słynne krakowskie szopki. To miedzy innymi dzięki nam mogli je podziwiać zwiedzający w całej Europie od Oslo poprzez Paryż aż do Sewilli. Transporty szopek na wystawy realizujemy od tego czasu rok rocznie i mimo, że stanowią one ładunek niezwykle delikatny, a transport odbywa się w trudnych zimowych warunkach, nigdy żadna szopka nie uległa w przewozie uszkodzeniu.

Doświadczenie:

Z czasem czekały nas na polu transportu dzieł sztuki coraz trudniejsze wyzwania. Transportowaliśmy coraz cenniejsze i wymagające specjalnych warunków eksponaty. Na przykład 2004 roku transportowaliśmy z Zakopanego do Bordeaux unikatową kolekcję obrazów malowanych na szkle z XVIII i XIX wieku.
Na przestrzeni lat transportowaliśmy m.in. dzieła Wita Stwosza, Jana Matejki, Jerzego Dudy Gracza,Aleksandra i Maksymiliana Gierymskich, Józefa Chełmońskiego, Magdaleny Abakanowicz, Józefa Pankiewicza, Jerzego Panka, Rafała Malczewskiego i wielu, wielu innych.
Niewątpliwie największym naszym zawodowym wyzwaniem była przeprowadzka Sukiennic. W związku z remontem gotyckiego budynku Sukiennic należało przewieźć do Zamku w Niepołomicach jedne z najcenniejszych zbiorów Muzeum Narodowego czyli Galerię malarstwa i rzeźby polskiej XIX wieku.
Powierzono nam wtedy 1500 obiektów, między innymi takich mistrzów jak Jan Matejko, Henryk Siemiradzki czy Władysław Podkowiński.

Zajmujemy się także przewozem oraz pakowaniem obrazów wieloformatowych, transportowaliśmy między innymi dioramę „Bitwa pod Grunwaldem” T.Popiela i Z.Rozwadowskiego z Wilna do Lwowa. Obiekt ma wymiary 5,5 x 10m i był transportowany na specjalistycznym wale transportowym, który dla niego wykonaliśmy. 

Specjalistyczny tabor:

Wszystkie przewozy dzieł sztuki realizujemy specjalnie przystosowanymi do tego samochodami ze sztywną zabudową typu kontener i izoterma, miękkim zawieszeniem wyściełaną przestrzenią ładunkową oraz specjalnym systemem uchwytów i pasów do zamocowania ładunku. Nasze samochody posiadają klimatyzowana przestrzeń ładunkową z możliwością utrzymania stałej temperatury 20 C oraz stałej wilgotności rzędu 45-55%.

Bezpieczeństwo:

Wszystkie przewozy dzieł sztuki są naturalnie przez nas ubezpieczane. Posiadamy stałą polisę o wartości 500 000 $ w ruchu międzynarodowym i 1 000 000 PLN w ruchu krajowym. Ponadto każdorazowo mamy możliwość ubezpieczenia eksponatów do ich pełnej wartości. Ze względu na wieloletnią współpracę z firmami ubezpieczeniowymi oraz bezszkodowość możemy zaoferować naszym klientom korzystne ceny ubezpieczenia na czas transportu.
Nasze pojazdy wyposażone są w system lokalizacji i monitorowania przebiegu pojazdu co pozwala sprawować stała kontrole nad przewożonym ładunkiem.
W przypadku przewozu dzieł o bardzo dużej wartości zapewniamy profesjonalny konwój z bronią ostrą.

Nie tylko transport.

W naszej ofercie jest nie tylko transport dzieł sztuki ale również cała obsługa logistyczna wystaw. Możemy Państwu zaoferować pakowanie eksponatów w specjalistyczne materiały opakowaniowe takie jak papier silikonowy, papier bezkwasowy, flizelina, folia bąbelkowa, styropian itp. Posiadamy również na wyposażeniu drewniane skrzynie, które wypożyczamy na czas przewozu. Możemy również zbudować skrzynie o potrzebnych wymiarach na specjalne zamówienie. W przypadku transportów poza granice Unii Europejskiej dopełniamy w imieniu klienta wszystkich formalności celnych

Oferujemy również wypożyczenie specjalistycznych, klimatycznych skrzyń transportowych wykonanych z materiałów najwyższej jakości i spełniających wszystkie wymogi bezpieczeństwa.
W naszych magazynach posiadamy ok. 400 skrzyń o bardzo zróżnicowanych wymiarach, odpowiednich do przechowywania i transportu zarówno niewielkich obiektów jak i dużych obrazów i rzeźb. Skrzynie można wypożyczyć na dowolnie długi czas, oferujemy również ich dostarczenie w miejsce wskazane przez Zamawiajacego.
Posiadamy również specjalistyczny dźwig o udźwigu 3000 kg do przemieszczania ciężkich obiektów.
Zdjęcia skrzyń oraz dżwigu można obejrzeć poniżej.

Wykwalifikowany personel:

Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziełami sztuki.
Pakowanie i rozpakowanie eksponatów zawsze odbywa się pod nadzorem współpracujących z nami historyków sztuki. Nasi kierowcy to zawsze ludzie sprawdzeni i godni zaufania, posiadający świadectwa niekaralności oraz świetne referencje.W biurze na wszystkie Państwa pytania odpowiedzą doświadczeni spedytorzy. Można się z nami kontaktować również w języku angielskim i rosyjskim. 

Transport dzieł sztuki - Portalkran
Transport dzieł sztuki - Portalkran
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki
Skrzynie do transportu dzieł sztuki